Opintotoimisto

Valmistujaiset 15.12.2021 ja valmistuvat opiskelijat

Joulukuun valmistujaisjuhla on keskiviikkona 15.12.2021 klo 13.00 Messukeskuksessa (Messukeskus Siipi, sisäänkäynti Holiday Innin vierestä). Juhlaan voivat osallistua ainoastaan valmistuvat opiskelijat sekä juhlan järjestelyistä vastaavat henkilökunnan edustajat. Valitettavasti vieraita valmistujaisjuhlaan ei voi tuoda. Tarkempia tietoja valmistumiseen liittyen löytyy Wilman tiedotteista ja valmistuville lähetetystä sähköpostista.

Valmistuvat ja valmistuneet opiskelijat

Alla on lueteltu ne tutkintoon valmistuvat ja valmistuneet opiskelijat, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisemiseen.

Joulukuussa valmistuvia opiskelijoita on yhteensä 177, joista koko tutkinnon on suorittanut 153 opiskelijaa ja tutkinnon osia 24 opiskelijaa.

Syys- ja marraskuussa 2021 valmistuneita opiskelijoita on yhteensä 127, joista koko tutkinnon on suorittanut 121 opiskelijaa ja tutkinnon osia 6 opiskelijaa.

Liiketalouden perustutkinto

  • Auvinen Marja Kristina
  • Haataja Justus Olavi Jarinpoika
  • Heinilä Hugo Maximilian Efraim
  • Ihatsu Arttu Aleks Juhani
  • Kinnari Johnny Olavi
  • Kupias Axel Johan
  • Kytölä Kalle Gideon
  • Lempiäinen Kimi Santeri
  • Mahamoud Hussein Abdulahi
  • Melasniemi Nora Janita
  • Omandam Patrick Joseph
  • Rättel Erkky
  • Sidhu Jasraj
  • Sirkiä Jonne Valtteri
  • Söderlund Joel Impton Johannes
  • Timonen Ossi Ilari
  • Töyräs Taru Emilia
  • Yildirim Yasenur
  • Äikäs Jani Antero

Liiketoiminnan perustutkinto

  • Akbar Ali
  • Aljamal Basam
  • Arenius Joona Julius
  • Aria Bibi Fatima
  • Asaad Hussain
  • Ayobi Ellaha
  • Azeez Mustafa
  • Azizi Sharifah
  • Bedaso Mekedes Feleke
  • Björklund Katarina Emilia
  • Björkroth Sara Linnea Belinda
  • Bounadi Mounia
  • Canga Daniel
  • Chau Dinh Hue
  • Chezek Henric Joe Reid
  • de Walden Laura Karoliina
  • Dogan Ahmet
  • Fernandez Bassi Marcela Paz
  • Fiscaleanu Magdalena
  • Grip Aila Helena
  • Haavisto Jonatan
  • Hakala Mari Johanna
  • Harju Oskar Tapio Johannes (+ ylioppilastutkinto)
  • Heidari Esmail
  • Heikkinen Jenny Aleksandra
  • Heinonen Maria Johanna
  • Heinonen Tania Tuulia
  • Heljala Juho Aleksanteri
  • Hiltunen Marjo Hannele
  • Hirvinen Anni Eevi Karoliina
  • Hou Weiwei
  • Huhdanpää Hannes Valtteri
  • Hukari Kim Mikael Olavi
  • Huuhtanen Milja Greta Vilhelmiina
  • Hänninen Suvi Maria
  • Ibrahim Liban
  • Kalda Evi
  • Kalinin Nikita
  • Kalpio Janina Ida Emilia
  • Kaltia Linda Maaria
  • Kareem Aaya Basil
  • Kemppainen Christian Valentino
  • Khamis Mohamed Haroon Moustafa
  • Kola Mia Marianne
  • Korhonen Roosa Aurora
  • Kuutti-Niskanen Sanna-Maria
  • Külaots Kristiina
  • Laaksonen Niki Santeri
  • Laimets Svetlana
  • Laine Miisa Karoliina
  • Laitinen Jonna Karoliina
  • Lampinen Cariina Elizabeth (+ ylioppilastutkinto)
  • Loshko Olga
  • Maacha Essia Djamila
  • Marjaniemi Aliina Ella Josefiina
  • Martin Eerika Maria Johanna
  • Mendoza Castaneda Jasmin Vanessa
  • Mets Natalia
  • Miekka Milla
  • Mohammed Amenah
  • Mojadidi Hasina
  • Mäkelä Nea Kati Anneli
  • Mäntylampi Miira Selena
  • Nafea Omar Talal
  • Notkonen Stefania Jasmin
  • Nyberg Helen
  • Ojala Samuli Heikki
  • Pakarinen Saija Maarit
  • Partanen Hanna Lotta Eveliina
  • Pekonen Eemeli Juho Edvard
  • Pohjasniemi Jenna Julia
  • Rautajärvi Maiju Annika
  • Rodríguez López Juan José
  • Roiha Valtteri Ukko Johannes
  • Ruikka Ada Emilia (+ ylioppilastutkinto)
  • Rytkönen Roope Aaron Vitali
  • Sakhizadeh Ali
  • Salmela Sara Ilona
  • Salomäki Anton Ali
  • Sammel Inna
  • Seppälä Charlotta
  • Seppänen Veera Anniina
  • Shaker Rafal
  • Sherro Ahmed
  • Shhadeh ‪Rahaf
  • Siitonen Roope Elmeri
  • Suomi Mikko Olavi (+ ylioppilastutkinto)
  • Tabani Abdolnasser
  • Tapola Tuomas Valtteri Eemeli
  • Tarkiainen Petra Matleena
  • Taynabekova Saida
  • Tosun Victoria
  • Tuomela Päivi Kristiina
  • Typpö Aaron Mikael
  • Ukolova Alevtina
  • Vanari Ly
  • Vennola Laura Viivi Aurora
  • Vesanto Aleksi Kristian
  • Wright Henna Linnea
  • Yliniemi Sofia Josefiina
  • Zaza Ola

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

  • Alizada Masaod
  • Castrén Caius Antti Jalmar
  • Chaiphinit Chiraret
  • Dzhanibekov Abdul-Mamik (+ ylioppilastutkinto)
  • Edberg Carl-Henrik
  • Fagerström Janne
  • Farah Nura
  • Haiminen Alex Christopher
  • Hallikainen Tom Erik
  • Hanif Hamza Waseem
  • Haque Md. Aaron Nicholas
  • Heikkilä Oskari Matias
  • Henriksson Santeri Rolf
  • Hintsala Siiri Margareeta
  • Hokkanen John Nicolas
  • Honkila Milla
  • Ikävalko Osku Perttu
  • Johanson Ergo
  • Kaipio Casper Benjamin
  • Kammer Marco Joonas
  • Kangas Suvi Karoliina
  • Karppinen Pekka
  • Kasanko Tino Aleksanteri
  • Kemiläinen Eliisa Päivikki
  • Kivi Petteri Mikael
  • Kolhinen Atte Akseli
  • Krylova Anastasia
  • Laasanen Miikka
  • Lamus Ranno
  • Lee Gerald Raymond
  • Lintukangas Arttu Armas
  • Margus Sten
  • Mattila Kie Rasmus
  • Mfaume Ibrahim
  • Mikkonen Konsta Tuomas
  • Murro Oliver Joona Oskari
  • Mustonen Tom Mikael
  • Müil Henry Victor
  • Niemi Elias Antero
  • Nijiati Ailifeilade
  • Oksanen Otto Petteri Johannes
  • Pantsar Marjo Tiina Tuulia
  • Partanen Jani
  • Pekkarinen Joonas Amir
  • Pham Tran Le Minh
  • Pineda Linus Sebastian
  • Poikonen Netta Margit
  • Puhakka Aleksi Joona Juhani
  • Reilama Risto Eero Olavi
  • Räisänen Atte Juhani
  • Saarinen Peetu Onni Ilmari
  • Salman Rabia Parsa
  • Salonius Luca Emil
  • Sauralehto Sainey Luka Artur
  • Sorakivi Veeti Valtteri
  • Sulkonen Arttu
  • Suoraniemi Kasper Uljas
  • Teilas Okko Petteri
  • Timonen Jiri Joonas Kristian
  • Tukiainen Joakim Eemil
  • Tuominen Kaisu Emilia
  • Turtia Riku Pekka Petteri
  • Vaihemäki Katri
  • Valkealahti Julia Susanna
  • Vauhkonen Walter Erik
  • Vepsä Markku Johannes
  • Videnoja Roy Amos Rafael
  • Westerling Miko Aleksi

Vocational Qualification in Business

  • Belleili Iness
  • Chraibi Rim
  • Davydov Nikita Denisovich
  • El Majidi Houssam
  • Faoubar Ouaniss
  • Gibatdinov Renat
  • Heikkinen Nyebuchi Jennifer
  • Hiukkanen Veera-Palma Aida Lyydia
  • Korhonen Matias Pyry Petteri
  • Korhonen Violetta
  • Luu Ngoc Thien
  • Mora Ramirez Diego Alejandro
  • Mourad Aya
  • Oualifi Zineb
  • Petrova Anna Vladimirovna
  • Shitikova Nina

Vocational Qualification in Information and Communications Technology

  • Chapagain Chiranjibi
  • Ikonen Vilma-Riitta
  • Songmene Sonwa Cedric
  • Zagarov Artem
    Opintotoimisto

    - opintotoimisto@bc.fi